"Edukacja jest rozwiązaniem dla wszystkich problemów."


Celem tej strony jest pokazywanie prawdy o Polsce: prezentowanie aktualnych danych opisujących jej stan w różnych dziedzinach, popularyzowanie wiedzy i tłumaczenie zjawisk ekonomicznych, dzięki czemu mam nadzieję stworzyć bardziej światłe, racjonalne i kompetentne społeczeństwo.

Przyszedł czas, by tradycyjne polskie narzekanie zestawić z faktami. Podróżując po świecie można odkryć, co jest w innych krajach lepsze, a co gorsze niż w Polsce i to napędza ciekawość, by sprawdzić, jakie faktycznie są dane na ten temat i na czym konkretnie polegają różne zjawiska.

Słyszy się ostatnio dużo ostrych opinii, przypisywania złych intencji (czy wręcz spisków) politykom czy też prostych recept, które nagle zamienią kraj w raj na Ziemi – rzeczywistość jest jednak bardziej skomplikowana i warto zrozumieć, jak złożone są takie zjawiska, jak bezrobocie, dług publiczny, wzrost gospodarczy itd.

Ideał, do którego zwykle porównujemy aktualny stan Polski nie istnieje nigdzie na świecie – wszędzie są mniejsze lub większe problemy, korupcja, niekompetencja, błędy, bieda itd.

Edukujmy na przekór populizmowi, demagogii, wyssanym z palca historiom, przypisywaniu najgorszych intencji osobom odpowiedzialnym za kluczowe decyzje w państwie, trapiącym społeczeństwo fobiom, teoriom spiskowym i propagandzie.

Stawiajmy na wiedzę, fakty, dane, dogłębne zrozumienie złożonych problemów, uczciwość intelektualną, edukację i racjonalną ocenę sytuacji.

Sebastian Schabowski – pomysłodawca i twórca polskadzis.info


Autor: